Історія

ХАРКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ ПрАТ «ВНЗ «МАУП»

Харківський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП» є відокремленим структурним підрозділом Приватного Акціонерного товариства «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом». 

Історія становлення інституту бере початок з кінця 1995 року, коли було підписано протокол про створення навчального структурного підрозділу в Харкові. У лютому 1996 року створено Харківський навчально –консультаційний центр, а в кінці цього самого року відбувся перший набір студентів. У 1997 році Харківський навчально – консультаційний центр реорганізовано у Харківський регіональний центр відкритої освіти.

За високі показники в організації навчального процесу однією з перших серед регіональних підрозділів 20 липня 1998 року рішенням Адміністративної ради Міжрегіональної Академії управління персоналом і рішенням зборів акціонерів акціонерного товариства закритого типу «Міжрегіональна Академія управління персоналом» на базі Харківського регіонального центру відкритої освіти заснована Харківська філія Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Харківський інститут було створено у 2001 році шляхом реорганізації «Харківської філії Міжрегіональної Академії управління персоналом».

З початку створення Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» посаду директора Інституту обіймали Грімблат С.О., кандидат технічних наук, доцент, Рябченко І.М., доктор технічних наук, професор. На теперішній час посаду директора Інституту обіймає Догадіна Валентина Юріївна, доктор філософії в галузі знань управління та адміністрування зі спеціальності «Менеджмент», доктор філософії в галузі управління інформаційними системами, професор МКА.

Харківський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП» має свій окремий сайт, на якому розміщено інформацію про навчальний заклад. Для абітурієнтів на сайті наведено перелік спеціальностей, перелік документів, необхідних для подання до відділу прийому абітурієнтів, інформацію про місцезнаходження навчального закладу.
У Харківському інституті ПрАТ «ВНЗ «МАУП» функціонують 3 кафедри.

Кафедра «Менеджменту» – очолює Телепнєва О.С., кандидат економічних наук, доцент.

Кафедра «Психології» – очолює Литвинова І.Л., доктор філософії в галузі психології, професор МКА.

Кафедра «Соціально – гуманітарних дисциплін» – очолює Рудь А.А., кандидат історичних наук, доцент.

У Харківському інституті ПрАТ «ВНЗ «МАУП» здійснюється підготовка фахівців за такими спеціальностями: «Менеджмент»,
«Психологія».

Підготовка фахівців та їх розвиток у Харківському інституті ПрАТ «ВНЗ «МАУП» здійснюється в контексті широкої інтеграції у міжнародну систему освіти, яка має за мету: інтеграцію Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» до національної та освітньої системи підготовки фахівців; утвердження загальнолюдської етики співробітництва націй і культур; обмін новими технологіями в освітній діяльності; прямі зв’язки викладачів, студентів, працівників виробництва.

Харківський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП» виховує справжніх героїв України, як, наприклад, студент Кравченко Сергій Миколайович, якого указом Президента України № 741/2019 за особисту мужність і самовідданість, виявлені під час бойових дій, високий професіоналізм та зразкове виконання службових обов’язків нагороджено орденом Данила Галицького.

Серед студентів Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» – переможці спортивних змагань різного рівня. Так, Мірсаабов Міраллам Мірсамед огли є семиразовим володарем Кубка України з кемпо, п’ятиразовим чемпіоном України з кемпо, дворазовим володарем Кубка світу з кемпо, п’ятиразовим чемпіоном світу з кемпо – карате. Студент Грекулов Олександр Вікторович – дворазовий чемпіон України зі стрільби з лука (серед кадетів), дворазовий чемпіон України зі стрільби з лука (серед юніорів), чемпіон України зі стрільби з лука (серед дорослих); призерка всеукраїнських змагань Макарова А.М. (карате). Значних результатів у спорті досягли студенти Логвіненко К.О. (футбол), Сироткін І.Д. (пауерліфтинг). Харківський інститут ПрАТ
«ВНЗ «МАУП» пишається своїми студентами.

Викладачі Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» охоплюють навчально – освітньою роботою у дистанційній формі засуджених, які відбувають покарання у державній установі «Холодногірська виправна колонія № 18» Північно – Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України (м. Харків). 

Наукова робота в Харківському інституті ПрАТ «ВНЗ «МАУП» здійснюється відповідно до вимог національного законодавства, Державної національної програми розвитку освіти в Україні. Загальне керівництво науковою діяльністю Інституту забезпечує Вчена рада Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП».

Викладачами та студентами Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» за роки свого існування опубліковано 1495 статей, зокрема, особливо популярною серед студентів та викладачів є монографія доктора економічних наук, професора Сумця О.М. «Актуальні проблеми логістики та дистрибуції».

Важливим чинником розвитку науки є можливість виявлення рівня наукової роботи студентів, який яскраво демонструється у конкурсах студентських наукових робіт та участі в олімпіадах і конференціях. Щорічно викладачі та студенти беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, міжвузівських конференціях та семінарах.

З кожним роком різноманітнішою стає робота студентських наукових гуртків. Уже не перший рік діє гурток на базі кафедри «Психології». 

Адміністрація та викладачі Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» охоплюють своїм піклуванням представників Ради ветеранів Салтівського району Харкова, вихованців Будинку дітей з затримкою розумового розвитку. На базі Харківського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП» проводяться тематичні тренінги арт – терапії з дітьми, вагітними, батьками.

Харківський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП» існує як сучасний навчальний заклад, який не зупиняється на досягнутому і має добрі перспективи.