ОСВІТА: у 2003 році закінчила історичний факультет Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, отримала повну вищу освіту за
спеціальністю «Історія» та здобула кваліфікацію історика, викладача історії та суспільно – політичних дисциплін (диплом магістра з відзнакою). У 2008 році закінчила аспірантуру Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Розвиток кооперативної торгівлі на Харківщині у роки непу (1921 – 1929 рр.), на підставі прилюдного захисту дисертації було присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук із спеціальності «історія України». У 2019 році отримала другу вищу освіту у ПрАТ «ВНЗ «МАУП» за спеціальністю «Право» та здобула кваліфікацію юриста (диплом спеціаліста з відзнакою). ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ: у 2015 році, відвідавши курси і виконавши випускну роботу на тему «Розвиток кооперативної торгівлі на Харківщині в умовах непу», отримала свідоцтво про підвищення кваліфікації у ПрАТ «ВНЗ «МАУП», 2020 р. (свідоцтво ПК № 00127522 /004449-20 від 29.10.2020 р.), 2024 р. (свідоцтво ПК № 00127522 /006274-24 від 19.01.2024 р.).
НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ: соціально – економічні, політико – правові, культурологічні проблеми історії України та зарубіжних країн, краєзнавство.
НАУКОВО – ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ: підготовка публікацій за вказаною тематикою, участь у міжнародних наукових конференціях, керівництво науковою роботою студентів.
У складі кафедри «Соціально – гуманітарних дисциплін» 16 викладачів, з них: 1 доктор філософії в галузі управління та адміністрування зі спеціальності «Менеджмент», доктор PhD в галузі управління інформаційними системами, професор МКА; 1 доктор фізико – математичних наук, професор; 1 кандидат історичних наук, 2 кандидата юридичних наук, 1 кандидат технічних наук, 1 кандидат філософських наук, 1 кандидат педагогічних наук, 1 кандидат філологічних наук, 1 кандидат сільськогосподарських наук, 1 доцент МКА, 5 старших викладачів.
Кафедра «Соціально – гуманітарних дисциплін» є загальноінститутською кафедрою, яка забезпечує навчальний процес для студентів всіх спеціальностей Харківського інституту «ПрАТ «ВНЗ «МАУП».
Чисельний склад кафедри «Соціально – гуманітарних дисциплін» становить 16 осіб, серед яких 1 професор (6,25%), 10 доцентів (62,5%), 5 старших викладачів (31,25%). Всі мають вищу освіту, а 10 викладачів (62,5%) мають по дві вищі освіти.
За віком викладачі кафедри представляють наступні категорії: до 40 років – три викладача (18,75%), до 50 років – шість (37,5%), до 60 років – три (18,75%), до 70 років – три (18,75%), до 80 років – один (6,25%). Середній вік науково – педагогічного складу кафедри «Соціально – гуманітарних дисциплін» складає 50 років, тобто на кафедрі органічно поєднуються молодість і досвід.
Декілька викладачів працюють в інституті тривалий час, наприклад, Рудь А.А. прийшла в інститут у 2003 році і працювала спочатку асистентом, потім викладачем, старшим викладачем, захистила дисертацію і зараз працює завідувачкою кафедри «Соціально – гуманітарних дисциплін». Її стаж роботи складає 21 рік.
Викладачі постійно підвищують рівень своєї кваліфікації. Тільки у 2024 році підвищили кваліфікацію п’ять викладачів кафедри, а саме: Рудь А.А., Наумова А.О., Кармаза О.М., Комар Р.О., Мінін М.О.
Науково – педагогічний склад кафедри забезпечує якісний навчальний процес студентів всіх спеціальностей Харківського інституту «ПрАТ «ВНЗ «МАУП», а також наукову, методичну, виховну роботу, велику увагу приділяючи патріотичному вихованню молоді. Викладачі кафедри Рудь А.А. та Кармаза О.М. керують постійно діючими науковими студентськими гуртками «КЛІО» з історії та культури України та «ДІМ» з ділової іноземної мови.
Науково – педагогічний склад кафедри активно приймає участь у міжнародних наукових конференціях, у публікаціях наукових статей. Викладачі систематично працюють над науковою темою кафедри «Історія та сучасність державотворення в Україні», керують науковою роботою студентів.
Кафедра «Соціально – гуманітарних дисциплін» постійно удосконалює освітній процес в різних напрямках, а саме: юридичному, історичному, політологічному, філологічному, інформаційно – математичному з урахуванням вимог сучасності.